Kokia aukščiausia oro temperatūra jūsų šiltnamiuose?

prieš 8 m. 2 mėn. #188 nuo pomidorine
Įsigijau min/max termometrą ir pradėjau stebėti oro temperatūrą šiltnamyje. Per karščius oras kartais įšyla net iki 45 laipsnių :ohmy: Žinoma ji nesilaiko visą dieną, bet visgi įdomu pasidarė, ar kitų šiltnamiuose tas pats? Pomidorai neatrodo nukentėję, bet bijau, kad mezgimas prastas bus.

Please Prisijungti or Sukurti sąskaitą to join the conversation.

• pomidorine
  • pomidorine avataras Topic Author
More
prieš 8 m. 2 mėn. #194 nuo Tilkas
Pas mane siltnamyje per didziausius karscius maciau irgi tokia temperatura :) ziedeliai kurie prie stiklo speju nudege, tai uzdejau agro plevele nuo tiesiogines saules spinduliu ir dabar viskas gerai. Siaip kiek supratau tokio karscio nemegsta ziedelis pradineje stadijoje, o poto atsilaiko :)

• Tilkas
More
prieš 8 m. 2 mėn. #211 nuo pomidorine
Na aišku, ramiau dabar bus man :)

• pomidorine
More
prieš 7 m. 2 mėn. #511 nuo tany
maciau, kad juoda plevele uzklota autores siltnami... ar vis dar ja laikote? karsta vasara man atrodo nieko gero ji neduos.... pavasary jo, nauda - isils zeme... bet vasara tikrai per karsta bus saknim

• tany
  • tany avataras
More
prieš 7 m. 2 mėn. - prieš 7 m. 2 mėn. #512 nuo pomidorine
Kol kas laikau ir tikrai būtų įdomu sužinoti atsiliepimus. Apatiniai lapai, kurie arčiau plėvelės truputį apdegę, tačiau vėliau jie bus nuskabyti bet kuriuo atveju. Patys pomidorai neatrodo nusiskriaudę. Kokios naudos tikiuosi - švaros, sausesnio oro, lėtesnio dirvožemio drėgmės praradimo. Taip pat mačiau foto šiltnamiuose, kuriuose plėvelė laikoma ištisai, gal ten yra kokių niuansų ... Kol kas naktys nėra šiltos, kita vertus dienos gan karštos, min/max termometras truputį streikuoja, tai nežinau kiek užkyla temperatūra.
Bandysiu taisyti termometrą, pernai maksimali temperatūra dieną užkildavo iki 45 laipsnių, jei šiemet bus daugiau, reikės kažką galvoti. Nuimti juodą dangą arba dėti užuolaidas, kad nepraleistų tiek šilumos į vidų.
Last edit: prieš 7 m. 2 mėn. by pomidorine.

• pomidorine
More
prieš 7 m. 2 mėn. #513 nuo tany
as tokioj plevelej pasodinus braskes....kol kas joms labai patinka, bet galvoju, kai baigsis salnu ar saltu oru tikimybe, agro plevele, kuria naudoju uzkloti braskem, prakirpti ir deti ant tos juodos pleveles. Bet pomidoram taip nepadarysi... ant pacios pleveles buvo parasyta, kad reikia vasaros metu uzdeti siaudu, bet tada nebebus svaros... vnz... ka bedarytume butu gerai rudeni sulaukti komentara, kaip sekesi :)

• tany
  • tany avataras
More
prieš 7 m. 2 mėn. #516 nuo pomidorine
manau šiaudai neblogas variantas, jie tikrai švariau nei dirvožemis, taip pat turėtų padėti išlaikyti sausumą. Dėkui už pasiūlymą

• pomidorine
More
prieš 7 m. 2 mėn. #517 nuo tany
siaip del siaudu, tai galima tiesiai ant dirvos deti, tada toks procesas vadinasi mulciavimu, cia daugiau info galima surasti... bet man kol kas bent jau lauke nesiseke, tai daug komentuoti negaliu. Pati experimentuoju. Siltnamyje visai grazu ir kol kas viskas gerai. Bet lauke nusalo vakar nakti mano pomidoriukai :(.

• tany
  • tany avataras
More
prieš 7 m. 2 mėn. #518 nuo pomidorine
Paprastai mulčiavimu vadinamas bet koks dirvos uždengimas, net plėvele. Vien tik šiaudai mano poreikių neatitinka pilnai. Pirmas tai šilumos akumuliavimas nakčiai, kol jos nėra šiltos. Po to gal ir klystu, bet man rodos jie nesulaiko drėgmės taip gerai.
Labai gaila dėl nušalusių pomidorų, keisti šie metai, tai karščiai tvoskia, tai šalnos. Gal vis tik dar yra šansų ir išaugins naujų stiebų.

• pomidorine
More
prieš 7 m. 2 mėn. - prieš 7 m. 2 mėn. #519 nuo tany
nu gal, del pavadinimo nesigincioju, bet uzdengus plevele nevyksta juokie procesai, kurie vyksta jei jos nebutu. Nes ta zole valgo tada visokie mikroorganizmai ir grybai... bet jei tikslas negerint dirvos, o tik ja naudoti, tai manau plevele ir reikalui esant ant virsaus siaudai idelaus variantas. Nors pas mane turbut irgi nieks ten nevyksta, nes nelieju viso mulcio, tai per sausa ten kam nors veistis (laistau i butelius). Tokiu atveju tikrai protingiau plevele naudoti, bet zole taip neauga :).
Last edit: prieš 7 m. 2 mėn. by tany.

• tany
  • tany avataras
More
prieš 7 m. 2 mėn. #520 nuo pomidorine
Pernai bandžiau pjuvenas, be plėvelės, rodos nieko, tik gal žemė džiūvo per daug. Todėl šiemet noriu pažiūrėt, kaip su plėvele bus :)

• pomidorine
More
prieš 7 m. 2 mėn. #560 nuo Jogaila
Pjuvenos visai gerai rūgščią dirvą mėgstantiems augalams ir neblogai takams. Irdamos jos sugeria daug azoto, o yra lėtai. Aš pjuvenomis ir smulkintų šakų "čipsais" daug ką užkloju lauke, bet į šiltnamį jų nepilu. Šiltnamis dalį metų stovi visiškai sausas, tas lėtina smulkinto medžio irimą (nebent mulčą po to nugrėbt ir išnešt).

• Jogaila
  • Jogaila avataras
More
prieš 7 m. 2 mėn. #561 nuo pomidorine
Šiemet žievę jau nugrėbsiu, nes kiekvienais metais metais paliekant gali nurūgštinti per daug. Kita vertus ph testą galima padaryti. Nusibaigus pomidorams, nuimu ir stogą, tad nebūna šiltnamis labai sausas.

• pomidorine
More
prieš 7 m. 1 mėn. #568 nuo tany
pomidorine kaip tua su juoda plevele per tos karscius? ar uzdengei ko?

• tany
  • tany avataras
More
prieš 7 m. 1 mėn. #569 nuo pomidorine
Nepavyko susiorganizuoti šiaudų mieste gyvenant :) bet stebėjau temperatūrą, net per didžiuosius karščius nepakilo daugiau nei pernai, maximumas 46. Manau padėjo tai, kad lapai neskabyti, dabar šiltnamyje džiunglės. Neleidžiu tik šakoms išbujoti.

• pomidorine
More
prieš 7 m. 1 mėn. #570 nuo tany
eina sau 46... pas mane max buvo 40, bet ir tai tada, kai nuo vejo duris vienos uzsidare... siaip buvo iki 36-37 uzkile(kai viskas pradara)...ir tai nerima kele tokia temp...

• tany
  • tany avataras
More
prieš 7 m. 1 mėn. #571 nuo pomidorine
Mano šiltnamis tik automatinių stoglangių dėka vėdinamas, jei būtų darinėjamos durys, manau tiek neužkaistų. Tačiau nėra galimybės to padaryti, nes pomidorai sode užmiestyje, lankomi kas savaitę ar dvi, galima sakyti auga likimo valiai palikti :S Temperatūra stebima min/max termometro pagalba. Be automatikos apskritai negalėčiau auginti. Uždėsiu šiandien baltą agroplėvelę, tikiuosi šviesos nepritrūks. Tik klausimas geriau ant pačių pomidorų ją užkloti, ar kabinti palubėje? Manau pakabinus palubėje bendra šiltnamio temperatūra būtų mažesnė, o užmetus ant pomidorų suprastės vėdinimas.

• pomidorine
More
prieš 7 m. 1 mėn. #572 nuo tany
jo manau ju teisi...kabinkit palubei, ant pomidoru tikrai negerai deti... dar nusus

• tany
  • tany avataras
More
prieš 7 m. 3 sav. - prieš 7 m. 3 sav. #577 nuo upas
+55C daugiau ant saulės, pavėsį nepažiūrėjau, kai kurie pomidorai tiesioginio žodžio prasme kepa(Saulės nudegimai), reiks irgi pridegt agro plėvele, arba su kreida nubalinti.
Last edit: prieš 7 m. 3 sav. by upas.

• upas
More
prieš 7 m. 3 sav. #578 nuo pomidorine
Speju šiltnamis gan atviroje vietoje, iš niekur nekrenta šešėlis? man rodos mano neužkyla tiek, nes aplink yra medžių šiek tiek. Su mūsų orais labai sunku nuspręsti, kokių priemonių imtis. Tik užmetus ką nors nuo saulės, kitą dieną gali atšalti, kad reikės vėl stengtis kuo daugiau šilumos sugauti :(

• pomidorine
More