dirvos uždruskėjimo problema

prieš 5 m. 1 mėn. #909 nuo Lauraitis
dirvos uždruskėjimo problema was created by Lauraitis
Sveiki. Manau turiu savo šiltnamyje problema su dirvos uždruskėjimu. Radau informacijos visi ten augančių augalų požymiai rodo ta bėdą. Gal patarsite kaip ja nudruskint. Dėkoju iš anksto.

Please Prisijungti or Sukurti sąskaitą to join the conversation.

  • Lauraitis
  • Topic Author
More
prieš 5 m. 1 mėn. - prieš 5 m. 1 mėn. #910 nuo pomidorine
Replied by pomidorine on topic dirvos uždruskėjimo problema
Nerandu tiksliai kas yra vadinama uždruskėjimu, bet jeigu požymis susisukę lapai, tai gali būti pertręšti pomidorai . Tada reiktų tiesiog mažiau tręšti. Taip pat gerai būtų išvynioti ir apžiūrėti lapus, ar nėra kokių kenkėjų.
Last edit: prieš 5 m. 1 mėn. by pomidorine.

Please Prisijungti or Sukurti sąskaitą to join the conversation.

  • pomidorine
  • pomidorine avataras
More
prieš 5 m. 1 mėn. - prieš 5 m. 3 sav. #911 nuo upas
Replied by upas on topic dirvos uždruskėjimo problema
Dirvos uždruskėjimas vyskta naudojant ne organines trąšas. Paprastai uždruskėjimas rodo nualinta dirvą trąšomis, jei reikia duoti pailsėti.
Sodinami sideratai, kaip garstyčios, dobilai ir panašiai. Nepamenu kuris sideratas atsparus uždruskėjimui. Arba toje vietoje auginama pieva, kuri reanimuoja dirvą.
O šiltnamyje paprastai keičiamas 20cm šiltnamio žeme. Maždaug tokiame gylyje vyksta visi įsisiavinimo procesai. Pakankama šiluma, tinkami mikroorganzimai.
Nuo uždruskėjimo naudojamos natūralios, aukštapelkių durpės.

Kitas požymis neteisingas laistymas:
- Laistant negalma pilti vandens ant lapų. Galimi saulės nudeginimai, ligos.
- Per dažnai laistote vegetacijos metu kol dar nėra pomidorų. Lapais sukasi, uždusintos šaknys, nuo vandens pertekliaus. Laistyti gausiau reikia tik kai auga derlius, kada jau noksta kekės. Iki tol nereik perlaistyti. Užtenka 1-2 kartus per savaitę. Priklauso nuo grunto sudėties smėlis-molis.

Keisti laistymo įpročius. Jei laistote ryte, laistyti vakare. Vakare vanduo būna sušiles, o tai labiau patinka pomidorams. Ryte vanduo būna atvėses. Vanduo iš vandentiekio būna 4-10 laispnių. O optimalus laistymui 23C.
Laistant šaltu vandeniu sutrinka medžiagų įsisiavinimas.
Jei grunto šiluma 10-15 laispnių sunkiau įsisiavina, dažniausiai tai būna fosforas, jo nesuskaido žemesnėje temperatūroje. O kalio skaidymui, naudojamas fosforas. Todėl šiltas vanduo ne tik šildo gruntą nakčiai, bet ir padeda medžiagų įsisiavinimui. Čia pavasarį.
Vasarą, kai kur rekomenduoa laistyti vėsiu vandeniu 10C.
Last edit: prieš 5 m. 3 sav. by upas.

Please Prisijungti or Sukurti sąskaitą to join the conversation.

  • upas
More